.

.

AFR-2000 Пневматски Филтер Регулаторот на Воздух Третман Единица за Притисок Мерач AFR2000 Притисок Прекинувачи

AFR-2000 Пневматски Филтер Регулаторот на Воздух Третман Единица за Притисок Мерач AFR2000 Притисок Прекинувачи

DEN 364.80

Износ
Во форма достапна за нарачката


Опис :
1/4 инчи мерач филтер за воздух компресор
Доаѓа со мерач на притисок и монтажа заградата
Цевка Тема : G 1/4 инчи
Оценка Проток : 2000 Л / мин
Endurable Притисок : 1.5 MPa
Течност Температура : 5 - 60 deg C
Max. Притиснете : 0.99 MPa
Притисок Опсег : 0.05 - 0.85 MPa

Главните својства

боја:
4MM брзи конектори, 6MM брзи конектори, 8MM брзи конектори, 10 брзи конектори, 12 брз полнач
Тип:
филтер
Број На Модел На:
AFR2000
Број На Модел На:
AFR2000
Макс притисок:
9.9 kgf / cm2
Температурата на работа опсег:
5°C -60 °C

Избор на купувачот