.

.

315Mhz Универзален Безжичен Далечински Управувач Switch DC 12V 10A 3CH Реле Приемник Модул Коло со АНТЕНСКИ Далечински 315 Mhz Предавател

315Mhz Универзален Безжичен Далечински Управувач Switch DC 12V 10A 3CH Реле Приемник Модул Коло со АНТЕНСКИ Далечински

DEN 470.00 DEN 528.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Притисни и ослободување на далечинскиот копчето повторно и реле се деактивира. Укажува на копчето беше научил. ЧЕКОР 1 притиснете и отпуштете го учење клуч на примачот ЕДНАШ. Се чека 3 секунди, LED индикатор ќе го вклучите повторно , укажува систем е подготвен за употреба * * *Известување** две копчето предаватели може да се користи само како toggle или еден. Учење на предавателот : (еден Режим) Програмирање 2 копчето предавателот како еден режим предавател. Еден начин по 2 копчето предавател.се/k06q76qth Bw Работни Модови објаснување : Еден Режим : Притиснете на далечинскиот копчето , реле го активира, ослободување на далечинскиот копчето реле се деактивира. Се чека 3 секунди, LED ќе го вклучите повторно , укажува систем е подготвен за користење. Вие исто така може да се види на видео на оваа URL-адреса : youtu. ЧЕКОР 1 Притиснете и отпуштете го учење клуч на примачот два ПАТИ. Почекајте за момент , LED ќе го исклучи , што укажува сте го внеле учење држава. ( Ве молиме имајте во предвид : Вие нека control panel, да научат за далечинска контрола, мора да притиснете на "А" и "Б" копчето; Наместо само притискање на едно од нив ) Сепак ќе може програма друг предавателот во друг режим.
Драги пријатели, ви благодариме за вашата цел!
Доколку нарачката е под $5 или помалку, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус . Учење на предавателот : ( Toggle Режим ) Програмирање 2 копчето предавателот како да се префрлате.
Каналот само што обезбеди Кинески период на пошта на Објавување, испраќање, планираат да имаат информации како навигација, alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Ако цел е погоре > $5, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.

Главните својства

Канал:
3
Број На Модел На:
1201D Комплет Универзална DC 12V 10A Безжична 433MHz Далечински Управувач Префрлате
Употреба:
Универзална
Безжична Комуникација:
RF
Поддршка СТАН:
No
Фреквенција:
315 Mhz
Пакет:
No
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Тип На Кодирање:
Интелигентни Учење кодот
Quiescent Тековната:
5mA
>97dbm> 97dbm> Примање на Чувствителност:
>97dbm>97dbm>>97dbm
Модулација На Чекање:
ПРАШАЈТЕ
Работна температура:
-30~+80
Школка:
Yes
PCB димензија:
35*30*18mm
RF работен режим:
superheterodyne
Излезниот Терминал:
НЕ,COM,NC

Избор на купувачот