.

.

Нови DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод Прекрасна Куче Полно Дијамант Везови Животинско Серија Европа Дома Декорација Плоштадот Вежба BJ210

Нови DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод Прекрасна Куче Полно Дијамант Везови Животинско Серија Европа Дома Декорација

DEN 244.00 DEN 364.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : Sweet Home
Големина на слика : 20*25,25*30,30*40,40*50,45*60СМ . Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Доволно смола дијаманти. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. не квалитет проблем). Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник .
Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.

Главните својства

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 45x60cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
ZOOYA

Избор на купувачот