.

.

2x H16 PS19W Сијалица 50W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Sidelight Дневната Светлина светилки drl светла за Магла 6000K xenon бела светлина, боја (CA301)

2x H16 PS19W Сијалица 50W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Sidelight Дневната Светлина светилки drl светла за Магла

DEN 1151.52

Износ
Во форма достапна за нарачката


Ве молиме НЕ ни Остави Неутрални или Негативни Повратни информации, без да контактирате со нас однапред.
Опис :
Овој оглас е за 2 парчиња Вистински 50 W ЛЕР висока моќност H16 PS19 W 5202 9009 магла на денот светилки 6000 K xenon бела светлина, боја Апликација : Дење Работи Светлина светилки drl, Светлата висока (Главна) зрак, Магла Светилка Лесна инсталација, без жици или измена, само plug and play Димензија : 60mm(должина, од врвот до крајот)*18mm (ширина) Грло : H16 PS19 W 5202 9009 Напон : 12 V DC Моќност : 50 W висока моќност; Lumens : 1050 LM Секој светилки е со 10pcs XB-D 5 W вистински висока моќност ПРЕДВОДЕНА чипови; Многу посветла од други низок квалитет светилки Крстот Референца за оваа LED сијалица : H16 2504 5200 5201 5202 9009 PS19 W PSX24 W PS24 W Ние ги користиме Вистински XLamp XB-D LED чип од САД (Сертифицирани); пазете се од продавачот продажба на фалсификувани
LED сијалица оваа светилка е за Светла висока зрачна/главниот зрак, Магла Светлина и Дење Работи / Возење Светлина светилка светилки drl употреба; тој ќе го замени вашите акции халоген светилки за белата Ксенон HID изгледа Оваа LED Светло работи правилно за 80%+ најновата/Европски автомобили со OBC МОЖЕ да Автобус жици систем (покажува порака за Грешка); ако таа се прикажува порака за грешка, можеби ќе треба Оптоварување Отпорник инсталиран во коло со Оглед на големината на овој H16 PS19 W 9009 LED сијалица е малку поинаква со акции/OEM крушка, значи купувачи мора да бидете сигурни дека овој LED сијалица е вашето возило е точен тип сијалица и може да се вклопат во светлината домување на вашето возило, пред купување
Пакет се вклучени :
2x H16 PS19 W 50 W ЛЕР Висока Моќност Sidelight Магла Светлина Светилки

Ние Брод на Светот : За секој одредени производи, ве молиме обратете се до објектот на локацијата и нашите превозот земји исклученост листа на аукција.

Главните својства

Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
за Ауди
Напон:
12V
Wattage:
50w
Чип Собранието Тип:
SMD
Led Чип Производител:
Кри
Бренд Име:
ANG RONG
Автомобил модел:
за Ауди

Избор на купувачот