.

.

Buildreamen2 Автомобил 5630 LED Сијалица LED Комплет Пакетот Бела Внатрешни работи Купола Мапата Светлина За Chevrolet Silverado Crew Кабина & Ext Кабината 2012

Buildreamen2 Автомобил 5630 LED Сијалица LED Комплет Пакетот Бела Внатрешни работи Купола Мапата Светлина За

DEN 835.00 DEN 1175.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Детали за производот : Време да се размислува за надградба досадна халоген внатрешни работи светилки да ДОВЕДЕ оние ? Ние веруваме дека вашиот сакан автомобил заслужува подобро LED третман со овие најнови ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Нашите 5630 led чип комплет се 4-5 пати посветла од други LED светилки користење старомодна SMD 5050 Модули. Високото емитуваат ефикасност обезбеди долготраен животен век со пониска потрошувачка на енергија. Исто така, тоа постојано ќе се обезбедува бела, јасна светлина, кои ќе им даде на вашиот автомобил внатрешни работи чиста, луксузни чувство. Спецификации : -Само Fitment / За Chevrolet Silverado Crew Кабина & Ext Кабината 2012 -Сосема Нов.Висок квалитет, Супер Светло -Сите светилки се 100% plug and play! Нема промена е потребно! -Ултра Светла 5630 SMD Led диоди. -Пониска температура наспроти стандард ОЕМ светилки. Помала потрошувачка на енергија-Долг животен век. До 50.000 работни часови. -LED Type : 5630 Чип -Боја : Бела -Напон : 12v Ние сме обезбедување на вас со LED светилки во запечатен Анти-статички торба и Анти-истиснување пакување;Кога ќе инсталирате LED КОМПЛЕТ,ако светилки не работат, ве молиме флип 180 степен да ги добие работа,ако led сијалица уште не работат,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне,ви Благодариме ! LED Комплет Пакетот ќе ги вклучат овие следните ставки : 2 x Мапата светлина 2 x Купола светлина 2 x Учтивост светлина 2 x табличка светлина 1 x Резервни/Extra Light

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Име На Модел:
T10,44MM,Панел Светлина
Објектот Тежина:
171g
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Chevrolet Модел:
Silverado
Wattage:
1-3 Watt
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Бренд Име:
Buildreamen2
Lumens:
80lm
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место светло

Избор на купувачот