.

.

Comfast СП-913AC Мини USB WIFI 600M Dual-band Wi-fi Адаптер 802.11 AC Wi-Fi Dongle компјутер PC LAN Мрежна Картичка Сигнал Reciver

Comfast СП-913AC Мини USB WIFI 600M Dual-band Wi-fi Адаптер 802.11 AC Wi-Fi Dongle компјутер PC LAN Мрежна Картичка

DEN 815.04

Износ
Во форма достапна за нарачката


Comfast Мини wifi адаптер usb 802.11 ac Comfast 1200mps 5ghz 2.4 wi-fi безжичната мрежа картичка двојна бенд PC wifi приемник adaptador

Внимание : Драг пријател,ова е AC безжичен адаптер , ако сакате да го користите овој AC адаптер работат многу добро ,ве Молиме љубезно ве молиме да го проверите вашиот рутер пред вашата цел, оти ако вашиот рутер не AC рутер , тоа ќе го само како општи адаптер, многу ви благодарам ! Спецификации : 1200 Mbps 11 AC двојна фреквенција безжична мрежна картичка 1.1200 Mbps 2.11 AC двојна фреквенција безжична мрежна картичка 3.USB3.0 безжичен адаптер
Пакет содржина : со мало поле 1* 1200 Mbps Безжичен адаптер 1*CD драјв 1*англиски јазик прирачник за корисникот 1*Гаранција картичка

Главните својства

Брзина На Пренос:
600 Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 n
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Тип:
Безжичната
сертификација:
ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД FCC/CE
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Бренд Име:
comfast
Вид:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB2.0
Примена:
Десктоп
Преносот Го Оценувате:
600m

Избор на купувачот