.

.

Производство снабдување 16 Пристаништа безжична Q2403 gsm, gprs Модем индустриски одделение високо-квалитетна поддршка IMEI променливи автоматски

Производство снабдување 16 Пристаништа безжична Q2403 gsm, gprs Модем индустриски одделение високо-квалитетна

DEN 13392.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

40
Модем базен слика :
Пакет слика :
Како да го Инсталирате модем базен ? 1. Вклучување на моќност, црвена LED светло, сите црвено светло трепка стои опрема започнува работа
Забелешки :
1.
Апликации : Големи трговски центри, супермаркети Професионален пазар, големи трговци на големо Големи хотели, големи забава Големи агенции, Транспорт, логистика индустрија Големите претпријатија и институции Големи болници, големи книжарница во Весници, телевизиски и радио станици нафтена Компанија ( други синџир бизнис модел) Владини агенции или големи township
Производ Функција : може 16 вметнете SIM картички (голем или мал) поврзување со компјутер преку податочна линија може да биде интегриран со USB(PCI картичка е незадолжително) Секој канал со посебен прекинувач Секој поединечен модул може да биде срушен индустриски шасија, домот школка
Клучни Карактеристики : USB/RS232 GSM модем базен врз Основа на Wavecom индустриски модули Q2686/Q24plus,Q2406,Q2303,Q2403 GSM : 850/900/1800/1900 MHz или 900/1800 Mhz 16 x SIM картичка(голема/мала) слотови во Согласност со GSM phase2 стандард Испраќате и примате SMS,MMS Максимално пренесување на брзината 115 KBps Влезен напон : 100 до 240 V Работна температура : -20 до +60 целзиусови степени температура на Чување : -25 до +70 степени целзиусови степени Двојно tone multi фреквенција функција(DTMF) Тежина : 5kg
Поддржани Оперативни Системи :
Windows 7/ Windows Vista/ Windows XP/ Windows Server 2003/ Windows 2000/
Windows 98 SE/ CE/Linux 2. Скрши правило што се мулти-техника може да се користи само на десктоп компјутери.

Главните својства

Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
256Kbps
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
wirless Модем Тип:
Edge
Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
ATC-W16U-FG
Гаранција:
1 години
Тежина:
5kG
Фреквенција:
900/1800MHz
ОЕМ:
Поддржани
SIM слот:
16
превозот:
DHL/EMS/UPS/ФЕДЕКС/GLE express
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Избор на купувачот