.

.

Trinocular Стерео Микроскоп Индустриски Микроскоп 7-45X Континуирано Зум Со Големи Димензии Прилагодливи Метал Носителот+56 LED Прстен Светлина

Trinocular Стерео Микроскоп Индустриски Микроскоп 7-45X Континуирано Зум Со Големи Димензии Прилагодливи Метал

DEN 8639.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тоа е идеален инструмент за индустриски инспекција и/или биолошка лабораторија апликации. Овој микроскоп е совршен за gemologists, производство инженери, стоматолошка лабораторија, техничари, и секој во електронска и phlx индустрии.Функција : 7 X-45 X зум зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високо-eyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работни растојание Здрав сите-метален столб стојат Моќен 56-LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56-LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X-45 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем. Одличен стерео инспекција микроскоп со интензитет-прилагодливи 60-LED прстен светлина 7x-45x супер широк зум зголемување на моќта Светла кул светлина 56-LED осветлување систем со Висока резолуција со голема рамност и контраст, давање остри и јасни слики Бинокуларна главата со 45 степен склони 360 степени swiveling око цевки Остри стерео исправено слики со широко поле на гледање Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики Двојна око цевки со прилагодливи diopters Големи работи растојание Здрав сите-метал маса стојат Точни усогласување намалува замор на очите за подолго гледање Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Целосен метал хром-обложено механички компоненти Прилагодливи interpupillary растојание Гума око-чувари вклучени Спецификација : Глава : 360 степени rotatable 45 степен склони бинокуларна Eyepieces : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20 MM Цел Зум Опсег : 0.

Главните својства

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
Стерео Микроскоп
Број На Модел На:
BC0745
Бренд Име:
Eakins
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
7-45x

Избор на купувачот