.

.

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC-5V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осветлување Бои

100*1.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC-5V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8

DEN 413.00 DEN 458.88

Износ
Во форма достапна за нарачката

Скалите, Канал, Сигнализацијата, Осветлување, Привремено Отворено Опасни Област Предупредување И Безбедност
4. Отпорен На Вода, Достапни За Внатрешна И Надворешна Осветлување. Понуда За 360 Степени На Осветлување. Внатрешната И Надворешната Декорација На Автомобили/Бродови
3.
Поддржано Од : USB
Мулти Функција : Стабилен и ИСКЛУЧУВАЊЕ
Димензија : 1. Заштеда На Енергија И Животната Средина-Пријателски.
8 Осветлување Боја : Сина, Транспарентен Сина, Розова,Портокалова,Црвена,Жолта,Бела, Зелена.4 cm x 100cm
Осветлување големина : 1cm x 100cm
Дебелина : 0. Флексибилни, За Да Може Да Биде Свиткана Во Било Какви Форми И Отсечени Во Било Која Должина.4 mm
Објектот Тежина : 55g
Работна Температура : - 30~ 80 Степен
Пакет Вклучувајќи :
1 X 100cm должина ЕЛ Лента
1 X DC-5 V Место на Возачот
Детали :
Карактеристики :
1. Играчки, Занает, Облека, Електрични Апарати, Божиќ Флеш Производи, Едноставно Неонски Светилки
5. Долг Живот Време, Повеќе Од 12,000 Часа. Ноќни Клубови, Партии, Темни Ходници, Куќа Декорација, Шопинг Прозорец, Новогодишни Елки, Фестивал Ограда; Сценски Дизајн; Ноќно Фонтана; Осветлување Банер И Така Натаму.4 ЕЛ Лента LED Лента Светла со DC-5 V USB Стабилен на Инверторот Сјајот Партија Декорација Материјали 8 Осветлување Бои
Спецификација :
Ова е едно парче 100cm должина ЕЛ Лента со функција на Стабилен и Исклучување. Во Затворени Простории Или На Отворено Рекламирање, Знак, Текст Шема, Дрво, Ограда, Градина, Градење На Ноќта Декорација;
2.

Главните својства

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Просечен Живот (часот):
10000
сертификација:
CE,RoHS
Лента тип:
Круг 2-жица
Енергија:
Префрлете
Повод:
Градина
Led Диоди Број/M:
1
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
ЕЛ Лента
Бренд Име:
YEAHUI ЕЛ
LED Чип Бренд:
Lumiled
Потрошувачка на енергија (W/m):
0.3
Напон:
5V
LED Чип Модел:
ел жица
Спецификации (монистра светлина / m):
1
боја:
8 бои
Функција:
Мирно/ ИСКЛУЧУВАЊЕ
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Влезен Напон:
DC-5V
Напојува со:
USB
Големина:
100*1.4cm

Избор на купувачот