.

.

8 инчен VGA AV BNC индустриска безбедност LCD монитор High-definition компјутерски монитори со AV/BNC/VGA/HDMI/USB интерфејс

8 инчен VGA AV BNC индустриска безбедност LCD монитор High-definition компјутерски монитори со AV/BNC/VGA/HDMI/USB

DEN 3302.40

Износ
Во форма достапна за нарачката


8 инчен VGA AV BNC индустриска безбедност LCD монитор High-definition компјутер
монитори со AV/BNC/VGA/HDMI/USB интерфејс
Спецификациите на 8 Инчен 4 : 3 Следење Број на Модел на G08 Екран Размер 4 : 3 Резолуција 1024*768 Контраст 500 : 1 Светлината 300cd/m2 Време на Одговор 12ms Точка Теренот 0.0588(В)*0.1764(V)mm Агол на Гледање Хоризонтална(лево/десно): 140°(70°/70°)
Вертикална(до/надолу): 120°(50°/70°) Поддршка Бои 16.7 M Работа Темп 0~60℃ Складирање Temp -20~60℃ се Следи Големината 186*145*35mm Операција RH 5~95%RH Осветлување LED светлото Боја системот PAL/ NTSC DC12 V Моќ 1А Интерфејс HDMI/BNC/VGA/AV/USB Приклучок АУ,ЕУ,САД,велика БРИТАНИЈА plug достапни Боја Црна Материјал Метал Време на Испорака Примерок:1~3 работни дена. 10~100pcs:2~5 работни дена. Повеќе од 100pcs :5~15 работни дена.
Производ Слики :
Пакување & Испорака
Примена
Фабриката Се Покаже
Шенжен Zhixianda Technology Co.,Ltd, е специјализирана во LCD монитор, екранот се следи решение. Комбинирање на истражување, проектирање, производство, маркетинг и продажба оддел, ние ја промовираа нашиот производ дома и во странство успешно.
Нашите главни производи вклучуваат 3.5-22 инчен LCD монитор, мулти-AV / PC / BNC / HDMI / ТВ монитор и touch screen монитор, кои широко се користат за security monitor, видео микроскоп, индустриски smart екран на допир за мониторинг, опрема за автоматизација, медицинска опрема, авто,итн.

Главните својства

Интерфејс Тип:
VGA
Производи Статус:
Акции
Панел Тип:
TFT
Почетен Датум:
2016 година
Резолуција:
1024 x 768
Екран Тип:
LED
Број На Модел На:
G08
Време На Одговор:
12ms
Примена:
Десктоп
Сооднос На Контрастот:
500
Приказ На Односот На:
4
Црна и Бела Време на Одговор:
8 ms
Сооднос На Контрастот:
330
Хоризонтална Агол На Гледање:
140°
Осветленоста:
300cd/m
Вертикален Агол На Гледање:
120°
Вградениот Звучник:
No
Големина На Екранот:
8
Име на производ:
8 метал случај lcd монитор
Дисплеј Тип:
4
Резолуција:
1024*768
Контрастот:
500
Осветленоста:
300cd/m2
Време На Одговор:
12ms
Точка На Теренот:
0.0588(H)*0.1764(V)mm
Поддршка На Бои:
16.7 M
Следи Големина:
186*145*35mm
Работата RH:
5~95% RH

Избор на купувачот