.

.

LMDTK Нов лаптоп батеријата ЗА TOSHIBA Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A305D A350 PA3534U-1BAS БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

LMDTK Нов лаптоп батеријата ЗА TOSHIBA Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A305D A350 PA3534U-1BAS

DEN 768.00 DEN 863.04

Износ
Во форма достапна за нарачката


Изберете нашите причини? 1. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
PA3533 U-1 BRS PA3533 U-1 BAS PA3534 U-1 BAS PA3534 U-1 BRS PA3535 U-1 BAS PA3535 U-1 BRS PABAS098 PABAS099 PABAS174 PA3727 U-1 BRS PA3682 U-1 BRS PA3727-1 BAS Т-A200
. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен.

Главните својства

Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Број На Модел На:
За PA3533U-1BAS
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
355g
Батеријата клетки:
6 Клетки
димензија:
205.35*47.75*20mm
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет на 4000-4400mAh
батеријата етикетата:
10.8 v/11.1 v 5200mAh
Производи Статус:
Акции

Избор на купувачот