.

.

OOTDTY 12mm Водоотпорен Авто-заклучување Latching Метал Притисни Копче за Префрлање Висока Рамна

OOTDTY 12mm Водоотпорен Авто-заклучување Latching Метал Притисни Копче за Префрлање Висока Рамна

DEN 71.00 DEN 91.68

Износ
Во форма достапна за нарачката

Карактеристики : Принцип : Автоматско заклучување, Притисни за контакт, Притиснете повторно за одделување Оваа опција може да се користи за коло контрола во електромагнетни стартер, контактор, реле и други електрични кола Спецификација : Опашка конфигурација : Connection терминал(2.8 X 0.5) Switch Оценка : 2 A/36 VDC Контакт отпор : ≤50mΩ Изолација отпор : ≥1000mΩ Dielectric интензитет : 2000 VAC Операција Температура : -20℃ ~ +55℃ Механички живот : 10000000 циклуси Електрични живот : 200000 циклуси Панел дебелина : 1 - 6mm Орев вртежен момент : 5 - 14 Nm Операција притисок : За 5 N Операција удар : Околу 2,5 mm за Заштита на ниво : IP67, IK08 Операција Тип : Авто-заклучување (Latching) Switch Контакт : 1 NO (Нормално Отворен) Глава Облик : Висока Флеш Контакт Материјал : Бакар Nickle Позлатен Копчето Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : Сребро Големина : 32x14x9mm Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Pc Push Копчето Префрлате

Главните својства

Бренд Име:
OOTDTY
Број На Модел На:
1A60261

Избор на купувачот