.

.

Лесни Чекори Да Се Кинески Vol. 8 Учебник(1MP3) англиски /германски/Традиционален Кинески Верзија

Лесни Чекори Да Се Кинески Vol. 8 Учебник(1MP3) англиски /германски/Традиционален Кинески Верзија

DEN 2712.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Фаза 2 - Книги 3,4,5 и 6
Фаза 3 - Книги 7 и 8
По завршувањето на оваа серија ,студентите ќе се стекнат со вокабулар од околу 1,600 Кинески знаци и развивање доверба во користењето на Кинески да се комуницира или усно или во писмена форми. во Наставната програма Дизајн и Развој од Кралицата Универзитетот, Канада.
Г-ѓа Xinying Li има диплома по Применета Лингвистика од Tsinghua Универзитетот, Пекинг, Кина. И двајцата автори наставно искуство во Кина и во странство, и во моментов се настава на Кинески во меѓународната школа во Хонг Конг. Ова ниво книга вклучува :
Учебник со 1 MP3
Наставникот Книга
Не тетратка (уште Не!) Производ информации :
Мат : Учебници 233 страници;
Издавач : Пекинг Јазик и Култура University Press (1 ,јули , 2011)
ISBN: 9787561949801
Големина : 27. До сега ,овој учебник се вклучени три различни Изданија (англиски /германски/Традиционален Кинески Издание ) За авторите :
Г-ѓа Yamin М-р е М Ед.Во врска со Лесни чекори да се Кинески :
Лесни чекори да се Кинески усвојува нов наставен Кинески јазик како странски јазик.
Лесни Чекори да се Кинески има три фази :
Фаза 1 - Книги 1 и 2. A>),IB Кинески јазик Б Стандард на ниво ,или за оние ученици кои почнуваат да учат Кинески на сопствените.8in
Пакет се вклучени :
1 Учебник, vol.8
Забелешка : Ако вашата цел не е англиски верзија ,ве Молам, остави ми порака да ми каже која верзија дали сакате да нарачате ,ви Благодариме !
.Таа е наменета за двете основно и средно образование ученици кои се одвиваат на Кинески испити ,како GCSE/GCSE/КАКО(ВЕЛИКА британија).

Главните својства

Тип:
Книгата
Бренд Име:
skcyedar
Жанр:
Образование
Публиката:
Деца
Број На Модел На:
Мат
Издание:
Англиски /Германски

Избор на купувачот