.

.

Afanti Музика 5 стрингови Banjo (ABJ-26)

Afanti Музика 5 стрингови Banjo (ABJ-26)

DEN 26784.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ-26)
Супер Afanti Banjo! со најдобар Звук!
Се фокусира на Banjo за 10 години!
Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ-26)
Модел : ABJ-26
Вратот : Махагони
Resonator : Махагони
Fingerboard : Ружино Дрво
Rim : Махагони иверица
Backplate : Хром
Заградата : 24 компјутери
Страната : Железо
Хардвер : Хром
Gotoh : Високо-одделение Кина еден
Тапан Глава : Remo
За Afanti Banjo
Основан во 1988 година, Afanti Музика увозот напредна технологија од Јужна Кореја, истражување и да се подобри Banjo техника со нашите Америка партнер.
Ако има едно нешто што ние изучуваат во текот на изминатите 25 години, неговата ова - ќе се стави на вашата доверба во нашите раце, што ние се стави во твое, да има натпревар!
Секој момент е шанса да се најде нова можност. Знаете каде сме,
сега е вашиот момент..
Afanti Музиката е Насекаде!

Главните својства

Големина:
40 inches
Тон Позиција:
22
Назад / Страна Материјал:
Махагони
Погоден за:
Почетник,Унисекс,Дома-образование,Професионални Перформанси
String Winder:
Полу-затворени Knob
пикап:
Пасивни Затворен Тип
Број На Модел На:
ABJ-26
Бренд Име:
Afanti
Fingerboard Материјал:
Ружино дрво
Тело Материјал:
Махагони
Тип:
Banjos
Лак Материјал:
Челик
is_customized:
Yes

Избор на купувачот