.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

DEN 1609.00 DEN 1693.92

Износ
Во форма достапна за нарачката


Fluxostato
о interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por conduo da operao не núcleo, fazendo com que на опера çã o де comuta çã o, o sinal де comuta çã o де saída.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика switch акција, со сигнал на излез. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигурен, поевтина цена. Може ли да се добие. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.5
Макс контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.

Главните својства

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC668e
is_customized:
Yes

Избор на купувачот