.

.

Фабриката трговија на Големо цена Dimmable 5W/7W/9W/12W Топло Бела/Чиста Бела/Ладно Бела Површина Монтирани Led Одредување на Светлината AC85-265V

Фабриката трговија на Големо цена Dimmable 5W/7W/9W/12W Топло Бела/Чиста Бела/Ладно Бела Површина Монтирани Led

DEN 14112.00 DEN 20160.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Слободен Испорака на Високо Квалитетни Dimmable 5x1 W/7x1 W/9x1 W/12x1 W LED Таванот/LED вградна светилка вдлабнати Светлина AC85-265 V
Спецификации
Број на модел : 5 W/7 W/9 W/12 W
Димензија : Φ90 X75mm (5 W/7 W)
Φ115 X83mm (9 W/12 W)
Таванот Светлина souce : Висока моќност LED
Текст Votage : AC 85-265 V 50-60 HZ
LED Lumens : 90~100lm/w
Прозрачна Флукс : 500-1200 LM
Температура на бојата : 2800-3500k/4000-5000k/5500-70000 K
Боја : Топло бела/Природна бела/Кул бело
Животен век : >50000hours
Зрак Агол : 120
CRI : Ра≥85
Фактор На Моќ : ≥0.
LED вградна светилка Апликација :
1) Градење (архитектура,дом,канцеларија)осветлување.Ви благодариме!!! Енергија-заштеда на ниска потрошувачка на енергија, за разлика од традиционалните блескаво светло, таа заштедува повеќе од 80% енергија, а повеќе од 52% во споредба со флуоресцентни светилки под исти осветлување.
2) коридори,прием области,хотел louges
3) Забавен парк и кино осветлување
4) за Итни случаи ходникот осветлување
5) Трговскиот центар, ресторан, хотел, сала за состаноци. Заштита на животната средина без треперење, без УВ, без инфрацрвено зрачење, нискокалорична, без жива & доведе елементи, нема штетни материи. Внимание : имаме Црна школка / Бела школка / Сребрена школка 3 Color,ве молиме изберете што треба школка во боја.000 часа, што е 40 пати за разлика од традиционалните блескаво светилки. Долг живот-век повеќе од 50.9
Материјал : Алуминиум Топлина Мијалник, ABS Пластика Прстен, Рефлектор
Работна Температура"(WT) : -20-65(Ta=25)
Животната средина Температура(ЕТ)-20-80
Без УВ или IR Зрачење
IP Код : IP30;
Сертификат : CE, Rohs;
Хармонично Нарушување : 0.

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
5w, 7w, 9w, 12w
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
90-260V
Моќ Толеранција:
2%
Примена:
Foyer
Гаранција:
2 години
Боја На Каросеријата:
Црна
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
led одредување на светлината
Е dimmable:
Yes
Бренд Име:
ROSTSTAR
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Inout voltage2:
AC85-265V
Тип На Објект:
Downlights
Употреба:
Индустриски
База Тип:
Оптоварување

Избор на купувачот