.

.

Промена на Боја Rx Леќи 1.56 Photochromic Розова HMC УВ AR CR39 смола наочари рецепт леќи само за myopia /астигматизам

Промена на Боја Rx Леќи 1.56 Photochromic Розова HMC УВ AR CR39 смола наочари рецепт леќи само за myopia /астигматизам

DEN 1002.00 DEN 1055.04

Износ
Во форма достапна за нарачката


Професионални Optometry Центар
Пополнете рецепт рецепт леќа 1.
Водич за тоа како да се измери вашиот PD
Како упатство : Повеќето возрасни се' PD се меѓу 55-65. Со цел да се направи совршена рамка за да ги собере за вашето лице, треба да се знае вашиот мерење и PD, ве молиме да не информирате следново : Овие 3 поени ние треба да се знае да се направи леќи : 1).
5 Вашиот PD (Pupillary Далечина, можете да го добиете од вашиот doctore, или мерка со себе, pls види follwing водич). )
4 Вашиот RX хартија(Рецепт, Pls го добиете од вашиот лекар и скенирање тоа или да направите фотографија за да ни ги испратите).56 Photochromic(Транзиција) HMC Зрачење и УВ-400 заштита CR-39 смола леќи : пар (Диоптрија опсег : SPH : 0 ~ -600;CYL : 0 ~ -2.00)
Забелешка : за presbyopia(+) или високо астигматизам, ние немаме акции за оваа леќи и, исто така, не може да се обичај, ве молиме имајте на ум и не се купи во ред леќа, благодарам многу.00) - ова е пример за вашиот референца.
Ние може да се соберат на целосна очила, може да обезбеди сферични и aspherical леќи. Повеќето деца' PD се меѓу 42-54. За PD : (ученик растојание, на оддалеченост од центарот на левото око на центарот на десното око) Ако тоа е непријатности да одат на оптички продавница или во болница, ќе може да се измери на неколку пати од страна на себе си, проверете го следново фото и тоа е многу јасно да се види големината : (Десно око) lPD големинаl (Лево око) 3).
2 Леќа тип.
Можете да додадете пар леќи за вашиот рамка, ве молиме да ни ги испратите вашите Rx дека може да се скенира, или фото тоа, ви благодариме.

Главните својства

Леќи Во Боја:
Јасно
Леќи Материјал:
CR-39
Бренд Име:
Brightzone
Пол:
Мажи
Обложување:
HMC
Број На Модел На:
1.56 Photochromic розова
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Considion:
Сосема нов, A+ одделение
Леќи Во Боја:
Јасно, во затворен, Сива во отворено
Диоптрија опсег:
SPH 0 ~ -6.00 D
Астигматизам/Цилиндар опсег:
CYL 0 ~ -2.00

Избор на купувачот