.

.

година Бесплатен превозот 6inch LCD 150mm Дигитални Електронски Карбонски Влакна Vernier Caliper Мерач Микрометар

година Бесплатен превозот 6inch LCD 150mm Дигитални Електронски Карбонски Влакна Vernier Caliper Мерач Микрометар

DEN 229.92

Износ
Во форма достапна за нарачката


Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации
Спецификација : Мерен Опсег : 0-150 mm / 0-6 инчи Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен Мерење на Максимална Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec Екран : LCD екран Моќ : Една Батерија (не се вклучени), LR44 / SR44 1.5 V или CR2032 3 V Вкупната големина : 235 * 77 * 15 мм / 9.25 "* 3.03" * 0.59 "(прибл.) LCD дисплеј големина : 40 * од 15 mm / 1.57 "* 0.59" (прибл.) Главната Боја : Црна Количина : 1 Компјутер Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува : 1 X Електронски Дигитални Caliper

Главните својства

DIY Материјали:
Електрични
Caliper Тип:
Vernier Дебеломер
Бренд Име:
maxgboom
Точноста:
0.01 mm
Број На Модел На:
2102
Мерен Опсег:
0-150mm
Материјал:
Пластични
боја:
Бела
Материјал:
Пластични
DIY Материјали:
Електрични
Мерен Опсег:
0-150mm

Избор на купувачот