.

.

Карбонски Влакна Страна на Воздухот Отвори Мрежа ги Опфаќа Случај за Ферари 458 База Купе 2 Вратата 2011 2012 2013 Автомобил Прибор Делови 2PCS

Карбонски Влакна Страна на Воздухот Отвори Мрежа ги Опфаќа Случај за Ферари 458 База Купе 2 Вратата 2011 2012

DEN 32741.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

V8 ГАС DOHC Природно Aspirated за Ferrari 458 Italia 2011 База Купе 2-Врата 4.
П : инсталација на додатоци се вклучени Во пакет? Како да го инсталирате?
A : ДА 3 M лента & завртки се спакувани во пакет како што е потребно, некои делови само треба 3 M некои делови треба завртки, ние ќе ги стави во пакет.Додадете елегантен, тркачки стил на вашето возило е надворешен за значи, се намалува појавата 3.
1, П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не?
О : Доколку не сте сигурни дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни ги испратите на вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики) , имаме професионален технички инженер за да ја проверите fitment за вас.

Главните својства

Бренд Име:
JC SPORTLINE
Автомобил модел:
Случај За Ферари 458 База Купе 2-Вратата
Модел Година:
2011-2013
Име На Модел:
ML-XM091
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
44cm
Објектот Ширина:
8.5cm
Објектот Висина:
0.5inch
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
Странични Воздушни Доза Отвори Мрежа Покрива
Објектот Тежина:
0.13kg
Тип На Објект:
Браници

Избор на купувачот